- Titulinis
- Grožio žurnalas
Slenkantys plaukai ir pasikeitusi galvos odos būklė: kodėl tai nutinka būtent rudenį?
Profesionalų patarimai sveikesniems plaukams!
Galvos odos ir plaukų būklei įtaką daro daug įvairių veiksnių – mūsų mitybos įpročiai, gyvenimo ritmas, patiriamas streso lygis. Tačiau ne mažiau svarbus, nors ir dažnai pamirštamas veiksnys – keturi metų laikai ir su jais besikeičianti oro temperatūra. Pokyčiai, įvykstantys keičiantis metų laikams – nesunkiai pastebimi, nemalonūs ir neretai varginantys. Kokiais būdais galima to išvengti? Patarimais, kaip užkirsti kelią sezonų kaitos poveikiui mūsų plaukams, dalinasi „Meistro pasaulio“ technologė Aurelija Vaškytė.
Sezoninį plaukų slinkimą atpažinti padeda keli svarbūs bruožai
Anot A. Vaškytės, keičiantis sezonams ypač lengva pastebėti plaukų ir galvos odos būklės pakitimus: plaukų slinkimą, galvos odos riebalavimąsi ar išsausėjimą. Tačiau tai – visiškai normalu. „Dažnai mėgstu galvos odą sulyginti su mūsų viso kūno oda – juk ant jos greičiausiai pastebime pokyčius ir imame į juos reaguoti. Žiemą dėl žemos temperatūros ir išsausėjusios odos naudojame maitinančius kremus, o vasarą dėl saulės poveikio siekiame ją kuo daugiau drėkinti. Tokie pokyčiai vyksta ir su galvos oda bei plaukais“, – pasakoja pašnekovė.
Plaukų priežiūros specialistė pažymi, jog plaukų slinkimas – viena opiausių sezoninių problemų, priverčianti sunerimti daugelį klientų, tačiau šis pokytis neturėtų stipriai išgąsdinti. „Egzistuoja kelios plaukų augimo stadijos. Štai vasaros viduryje įprastai išgyvename ramybės stadiją, o po jos, atėjus rudeniui, tenka susidurti su slinkimo laikotarpiu, kai plaukai ima kristi gerokai stipriau, nei įprastai. Tad tai – natūralu. Plaukas tiesiog pasiekė tam tikrą stadiją ir jam atėjo laikas iškristi“, – pasakoja A. Vaškytė.
Ji priduria, jog sezoninį plaukų slinkimą nesunku atskirti žinant kelis esminius jo bruožus. „Sezoninis slinkimas visuomet prasideda atvėsus orams ir kartojasi periodiškai (pavyzdžiui, kiekvieną rudenį ar pavasarį). Taip pat, pastebima, jog iškrenta daugiau plaukų, nei įprastai, bet tai neviršija 70 proc. Jei šie kriterijai jums tinka, galite būti ramūs, jog susidūrėte su paprastu, natūraliu reiškiniu, kuriam užkirsti kelią nėra sunku“, – tikina specialistė.
Apsisaugoti nuo plaukų slinkimo – įmanoma
Anot A. Vaškytės, apsisaugoti nuo sezoninio plaukų slinkimo nėra sudėtinga, tačiau tai gali pareikalauti nemažai laiko, tad teks apsišarvuoti kantrybe. „Pirmiausiai, derėtų žinoti, jog šį procesą būtina stabdyti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Savo klientams visuomet rekomenduoju pradėti nuo galvos odos pilingo. Jei šios procedūros nenorite atlikti grožio salone, visuomet galite savarankiškai tai pasidaryti namuose, naudodami saugią „Four Reasons“ prekinio ženklo priemonę Scalp scrub. Šio šampūno sudėtyje esantys ryžių grūdai ir pieno rūgštis išvalys galvos odą, tačiau dėl naudojamos AHA rūgšties, puikiai tinkančios net labai sausai odai, per daug neišsausins plauko“, – patarimais dalinasi pašnekovė.
„Taip pat, dar nepradėjus slinkti plaukams, bet artėjant naujam sezonui, patariu imti vartoti plaukus stiprinančius vitaminus. Žinoma, kol vitaminai pasieks mūsų plauko svogūnėlį ir jis pasisavins visas trūkstamas medžiagas, praeis šiek tiek laiko, pokytis tikrai neįvyks viskas per vieną dieną, tačiau poveikio sulauksite!”, – tikina A. Vaškytė.
Plaukų priežiūros specialistė tikina, jog išorinei priežiūrai ir apsaugai paranku naudoti ir ampules nuo slinkimo bei „Four Reasons“ Scalp revitalizing toniką.
Padidėjęs pleiskanojimas reikalauja plaukų priežiūros rutinos pokyčių
„Meistro pasaulio“ technologė pažymi, jog, nors padidėjęs plaukų slinkimas keičiantis sezonams vis dar išlieka opiausia problema, jai nedaug nusileidžia bėdos, susijusios su pleiskanojimu. Vienintelis būdas su tuo kovoti – iš pagrindų pakeisti plaukų priežiūros rutiną atsisakant iki tol naudotų priemonių ir išmainant jas į tas, kurių reikalauja esama galvos odos būklė. „Nesiūlyčiau praleisti pro akis galvos odos pokyčių manant, jog tai praeis savaime. Nei mūsų galvos oda, nei plaukai kalbėti nemoka, jie viską parodo. Tai reiškia, jog, pastebėjus pokyčius, reikia suprasti, kad atėjo metas padėti iki šiol naudotas priemones į šalį ir skirti laiko susitvarkymui su problemomis“, – teigia A. Vaškytė.
„Pleiskanos gali būti riebios arba sausos. Būtent todėl, vos atsiradus pleiskanojimui, pirmiausiai reikėtų nustatyti, kokios rūšies jos yra. Tuomet yra būtina atlikti galvos pilingą, išvalyti odą, o tuomet teliks pasirinkti tinkamą šampūną. Sausoms pleiskanoms puikiai tiks „Four Reasons“ Scalp linijos raminamasis šampūnas, o riebioms rekomenduočiau naudoti gaivinamąjį. Nepamirškite ir kondicionieriaus, kuris atitiktų jūsų plaukų galiukų būklę“, – rekomenduoja plaukų priežiūros specialistė.